SLAVIMO EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN U STILU
Autor: Željka Ninčević, 30. 9. 2016.

Svi učenici naše škole su se danas pridružili desecima tisuća mladih iz osnovnih i srednjih škola cijele Europe, sudjelujući u nizu sportskih aktivnosti povodom obilježavanja Europskog Školskog Sportskog Dana. To je paneuropska inicijativa čiji je glavni cilj promocija tjelesne aktivnosti i zdravlja. Tako se ove godine u provedbu uključilo 15 europskih zemalja pod pokroviteljstvom EUPEA-e (European Physical education association) među kojima je i Republika Hrvatska. Škole su pozvane da posvete ovaj dan sportskim temama i događajima, te ohrabre mlade ljude da sudjeluju u tjelesnom odgoju i sportu.

Učenici su započeli dan svečanošću otvaranja i to Wake and  Shake aktivnostima u koje su se uključili i svi učitelji. Zaključili su kako je ovakvo jutro odličan preduvjet za uspješan i produktivan radni dan. Nastavili su sa Festivalom igara kroz koje ih je vodio učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Ante Popović. Turnir u odbojci i nogometu bio je pravo mjesto da pokažu svoje motoričke, ali i navijačke sposobnosti.

Bio je ovo dan za pamćenje, kad bi barem uvijek bilo ovako – komentirali su zadovoljni učenici. A učitelji kažu da će se potruditi da tako i bude, jer se škola ove godine uključila u zanimljivi projekt Mi jedemo odgovorno, kroz koji će promovirati zdravu prehranu i utjecaj hrane na ljude i okoliš, ali i tjelesnu aktivnost kao preduvjet dobrog zdravlja.