Vježba evakuacije i spašavanja
Autor: Željka Ninčević, 23. 11. 2016.

Danas smo praktično provjerili funcionira li Plan evakuacije i spašavanja u našoj školi, jesu li djelatnici osposobljeni i upoznati sa procedurom evakuacije, a provjerili smo i brzinu intervencije žurnih službi Grada Splita.

Točno u 10 sati oglasila se uzbuna zbog "požara", te su svi učenici i učitelji evakuirani iz svojih učionica na školsko dvorište. Pozvali smo 193 i u vrlo kratkom roku su stigli vatrogasci DVD-a "Slatine". Ravnateljica Škole ih je izvjestila kako su svi uspješno evakuirani, osim domara koji je ostao "zarobljen u vatri i dimu" u učionici broj 2. Brzom intervencijom naših vatrogasaca, domar kojega su iznijeli na nosilima je udahnuo čisti zrak ispred škole i naravno zaradio veliki pljesak.

Vatrogasci su nam zatim demonstrirali  gašenje požara zapaljive tekućine uz pomoć ručnih aparata za početno gašenje požara, a u gašenju vatre aparatom okušali su se i neki od učitelja. Hvala našim vatrogascima što su nas opet "spasili"! Nestrpljivo čekamo na sljedeću vježbu evakuacije!