Obilježili smo Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja
Autor: Željka Ninčević, 22. 2. 2017.

CEPN (Centar za edukaciju i prevenciju nasilja iz Đakova) već 4. godinu zadnju srijedu u mjesecu veljači potiče cijelu Hrvatsku, osobito odgojno - obrazovne ustanove da nose ružičasto u znak potpore borbi protiv nasilja. Čitava priča krenula je u Americi kad su jednog dječaka zlostavljali jer je nosio ružičaste majice dok mu je majka bila u bolnici i borila se s teškom bolešću. Njegovi prijatelji su u znak potpore tom dječaku odlučili nositi majice iste boje i otada do danas val ovakvog simboličnog protesta protiv nasilja širi se i raste te je dostigao u Hrvatskoj čak 500 000 podupiratelja! 17. veljače ove godine, Dan ružičastih majica je sa 107 glasova saborskih zastupnika proglašen i Nacionanim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.

I mi smo dali svoj doprinos obilježavanju ovog važnog dana. Ružičaste majice su nas podsjetile kako moramo živjeti u praksi ono što piše na zidu naše škole, a to je da je naša škola mjesto nulte tolerancije na nasilje.

Djeca su naše blago, a ujedno i najvitalniji dio društva, stoga sudjelovanjem u ovom programu podižemo svijest o problemu vršnjačkog nasilja, velikom problemu među djecom i mladima, s mogućim teškim posljedicama u kratkoročnoj i dugoročnoj perspektivi razvoja djece.