DIOKLECIJANOVA ŠKRINJICA
Autor: Željka Ninčević, 13. 3. 2017.

Trećaši naše škole su i ove školske godine sudjelovali u projektu "Dioklecijanova škrinjica" čiji je cilj poticanje svijesti o vrijednosti kulturne baštine i važnosti njenog očuvanja.

U pratnji turističkog vodiča, krenuli su od makete na Rivi, prošli kroz Podrume do Peristila, obišli Katedralu sv. Duje te došli do Jupiterovog hrama. Prošetali su Pjacom te svoju šetnju nastavili do kipa Grgura Ninskog a zatim se preko Zlatnih vrata i Carda vratili na Peristil.

Učenici će imati priliku pokazati što su naučili kroz kviz znanja koji će se održati nakon što svi učenici trećih razreda splitskih osnovnih škola obiđu Dioklecijanovu palaču.