SVEČANA DODJELA SVJEDODŽBI OSMAŠIMA
Autor: Željka Ninčević, 26. 6. 2017.

Još je svježe sjećanje  kad su prije osam godina ušetali u školsku zgradu donoseći razigranost, brbljavost i inovativnost. I svih osam godina osnovne škole su bili takvi, nisu se mijenjali, bili su složni i znatiželjni, uvijek spremni raditi nešto novo i neobično. Neustrašiva generacija i sigurno jedna od najbrbljavijih, jutros je dobila svoje svjedodžbe i tako se oprostila od osnovne škole.

Prvo im se obratila ravnateljica Željka Ninčević, a potom i razrednica Jasna Šapina. Dirljivi govor je imala i njihova učiteljica razredne nastave Antonela Rađa koja je uspjela izmamiti i pokoju suzu. Istaknuto je kako su u svim situacijama uvijek bili svoji, bez obzira na uspone i padove, jedinice i petice, izlete, eksurzije, pohvale i opaske, oni su uvijek bili jedinstveni, ambiciozni i radišni. A osmaši su posebno cijenili svoju razrednicu koju su dirnuli posebnim poklonima koji su nosili priču o njima samima. Ovaj rastanak je bio gorko sladak jer su naši osmaši dovoljno veliki da odu dalje na novu plovidbu, a opet su ostavili značajan dio sebe u svakom kutku naše škole.

Dok ih čeka neizvjesnost upisa u srednju školu, želimo im sretan put, želimo im pametne i promišljene odluke na životnom putu, a nadasve im želimo da i dalje ostanu svoji, dobri, originalni i živahni, bez obzira što im u idućim svjedodžbama bude pisalo. Sretno vam, dragi naši osmaši!