Dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Željka Ninčević, 13. 10. 2017.

Dani kruha, a u punom nazivu Dani zahvalnosti za plodove zemlje, obilježavaju se svake godine tijekom listopada u dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama. Današnji sunčani petak smo posvetili zahvali na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine  bili podareni.

Petašice Paula Baras i Anamarija Pecolaj su nam pročitale zanimljivosti o Danima kruha, a potom je Karlo Franić pročitao pjesmu o kruhu. Točno u podne je župnik don Ante Čulić blagoslovio plodove zemlje, a dio će učenici nositi u Malinsku na otoku Krku gdje se u nedjelju održava  Svehrvatska smotra Dana kruha na kojoj želimo potaknuti svijest o važnosti očuvanja biološke raznolikosti naše domovine.

Na suncu nam one zriju.
Drago Sunce, zemljo draga,