Kad se male ruke slože, sve se može!
Autor: Željka Ninčević, 28. 11. 2017.

Uoči Došašća i u duhu darivanja, članovi karitativne grupe na prijedlog vjeroučiteljice Slavenke poklonili su našoj Matildi predivan dar. Naime, simpatična i vesela djevojčica Matilda koju smo svi u školi rado prihvatili je Njemica, te su joj početci školovanja u našoj zemlji pomalo teški. Upravo zato što ona polaganim, ali sigurnim koracima uči hrvatski jezik, njezini mali i malo veći prijatelji izradili su za nju jedan poseban slikovni riječnik. Što se sve iscrtavalo i ispisivalo možete vidjeti na fotografijama, a tek neke od izrađenih sličica su one školskih predmeta, prirodnih pojava, predmeta u sobi, voća, povrća, ljudske anatomije, emocija... Dodatan napor su uložili nalazeći i ispisujući kako se ti isti predmeti ili pojave pišu na njemačkom jeziku.

Ishod njihovog plemenitog rada je i pokazivanje empatije prema različitima, u ovom slučaju prema vršnjacima druge nacionalnosti, podrijetla  i materinjeg jezika. Članovi karitativne grupe i vjeroučiteljica ovim su radom doprinijeli širenju tolerantnog i nenasilnog ponašanja. Pokazali su također da mogu čuvati tajnu i istinski se radovati tuđoj sreći.