Podržali smo predivnu misijsku djelatnost!
Autor: Željka Ninčević, 15. 12. 2017.

Za vrijeme Došašća učenici i djelatnici naše Škole sudjelovali su u jednoj posebnoj akciji. Naime, kupnjom čestitki izrađenih od lišća banane s motivima Isusova rođenja, Betlehema, afričke prirode, životinja i sl. doprinijeli smo ovoj predivnoj misijskoj djelatnosti.

Još od 1981. don Danko Litrić živi i djeluje u Ruandi. Slijedi mali ulomak iz intervjua koji je don Danko dao za Dnevno.hr 20. listopada 2017.: „Da, misionari su počeli i još rade. Ja sâm ne znam koliko sam, uz pomoć dobrih ljudi u Europi, sagradio osnovnih škola, dječjih vrtića. Sada su potrebne posebno zanatske i tehničke škole – ja sam sagradio dvije. Sad se nalazim u glavnom gradu Kigali, gdje imamo vrtić, osnovnu školu i jako priznatu srednju školu. To se uvijek mora dotjerivati i dograđivati – prema novim potrebama i standardu. Prije smo imali puno dobrovoljaca iz Italije, Belgije, Njemačke, iz Hrvatske su bila dvojica po godinu dana. Sada je manja potreba, jer imamo dovoljno domaćih školovanih ljudi koji traže posao. Uz navještaj Radosne Vijesti, misionari su donijeli napredak u svakom pogledu, preko školstva i zdravstvenih ustanova i sa svim što je išlo s time. To je za siromašni narod bio prijelaz iz Egipta u Obećanu zemlju. Misionari su bili prosvjetitelji u duhovnom i materijalnom pogledu.“ (cijeli članak možete pogledati na http://www.dnevno.hr/vjera/iz-zivota-crkve/foto-predivna-misijska-djelatnost-don-danko-litric-opisao-nam-je-zasto-je-ruanda-njegova-druga-domovina-1080172/)

Nadamo se da smo ovim činom na tragu stihova našeg pjesnika Dobriše Cesarića: „Taj san u slapu da bi mogo sjati, /I moja kaplja pomaže ga tkati…“