EDUKATIVNI POSJET CISOK-U
Autor: Željka Ninčević, 12. 2. 2018.

Kao i svake pedagoške godine tako su i ove učenici 8. razreda bili na grupnom edukativnom posjetu Centru za informiranje i savjetovanje u karijeri u Splitu. Nakon odslušane prezentacije o srednjim školama imali su prigodu riješiti upitnik osobnih sklonosti putem web stranice E-usmjeravanje. Također, preuzeli su materijale koji se odnose na škole koje su u polju njihovog interesa. Neki od učenika su izračunavali bodove za upis u srednju školu. Djelatnice Centra rado su izašle ususret učenicima u odgovaranju na sva njihova pitanja i nedoumice. Onim učenicima koji su neodlučni savjetovale su dodatno testiranje i individualno savjetovanje na Zavodu za zapošljavanje.

U ovoj dobi nekim učenicima je vrlo teško odabrati srednju školu koja na mnogo načina može ograničiti njihove daljnje životne izbore. Stoga je vrlo važno iskoristiti mogućnost ovakvih savjetovanja. Čak i za učenike koji znaju što upisati ovakav tip savjetovanja može im pomoći da dodatno upoznaju sebe i prošire horizonte. Stoga je zadatak stručnih suradnika, učitelja škole i roditelja da pomažu djeci pri ovom vrlo važnom odabiru.