V. PREZENTACIJA MLADOG MASLINOVOG ULJA OTOKA ČIOVA - BERBE 2017.
Autor: Željka Ninčević, 17. 3. 2018.

U organizaciji Udruge maslinara „ČIOVKA“ - Slatine, u suorganizaciji Hrvatske poljoprivredno - šumarsko savjetodavne službe - ispostava Trogir, te uz podršku i učestvovanje Učeničke zadruge „PRIZIDNICA“ naše škole, Udruge za zaštitu kulturne baštine - Slatine, M.O.Slatine , te uz sponzorstvo tvrtki „UNICHEM AGRO d.o.o - Jakovlje i“ AgroChem MAKS d.o.o.“- Zagreb, danas se u sali Doma kulture – Slatine, održala V. Prezentacija mladog maslinovog ulja otoka Čiova – berbe 2017.

Nakon edukativno stručnih predavanja i prezentacije rezidbe koje su održale gđa. Božena Beljan, dipl. ing. agr., gđa. Mirjana Perica, dipl. ing. agr. i gđa. Nikolina Tomaš, mag. ing. agr., dodijeljene su nagrade. Prema rezultatima fizikalno – kemijskih i senzorskih ispitivanja, naše ulje je ocijenjeno kao ekstra djevičansko maslinovo ulje, na što smo posebno ponosni. Bila je ovo prigoda i da predstavimo i ostale proizvode naše zadruge: ulje gospine trave, eko – sapune, te prigodne uskrsne pisanice. Posjetitelji našeg izložbenog prostora bili su oduševljeni kreativnošću naših zadrugara.