Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Željka Ninčević, 7. 10. 2015.

Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni. Zato su naši učenici jutros mijesili tijesto, pekli kroštule, učili o proizvodnji žitarica i kruha, te o narodnim običajima našega kraja. Na školskom dvorištu postavili su veliki stol sa plodovima zemlje našeg zavičaja: našlo se tu kruha u raznim oblicima, kolača, grožđa, mendula, maslinovih plodova i grančica, šipaka i ostalog voća. Nakon molitve i blagoslova koji je vodio naš župnik don Ante, uslijedilo je zajedničko blagovanje kruha i plodova zemlje.

Veliko hvala roditeljima i učenicima koji su priredili ove divne darove i pomogli da okupljanjem oko stola pokažemo zahvalnost i prepoznamo kruh kao simbol životne snage.