Ekskurzija 4. razred - Hrvatsko Zagorje
Autor: Željka Ninčević, 21. 5. 2018.

Učenici 4. razreda naše škole su od 16. do 19. 05. 2018. godine bili na ekskurziji u Hrvatskom zagorju. Putem su posjetili Memorijalni centar Nikole Tesle, smješten u Smiljanu, te slatkovodni akvarij Aquatika u Karlovcu.

Bili su smješteni u Termama Tuhelj pa zabave na hotelskom bazenu nije nedostajalo. U Krapini su obišli Muzej krapinskih neandertalaca te špilju Hušnjakovo. Posjetili su i najljepši srednjovjekovni dvorac u Hrvatskoj - Trakošćan te obišli barokni grad Varaždin.

Na svom putovanju, posjetili su i Zagreb gdje su razgledali Tehnički muzej i Planetarij, Muzej iluzija, prošetali Ilicom, Gornjim gradom, obišli Katedralu, fotografirali se na Trgu bana Jelačića… Također su bili i u ZOO vrtu Maksimir gdje su uživali u razgledavanju brojnih životinja.

Posjetili su i jedno od najpoznatijih hrvatskih svetišta, Mariju Bistricu, gdje su izrađivali licitarska srca. Na povratku su sudjelovali u edukativno-zabavnom kvizu „Koliko poznajemo Hrvatsko zagorje“ na kojemu su pokazali veliko znanje o posjećenome kraju.