Svehrvatska smotra Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje – Đurđevac 2018.
Autor: Željka Ninčević, 15. 10. 2018.

U organizaciji Udruge Lijepa naša, a pod visokim pokroviteljstvom Hrvatskog Sabora 13. i 14. listopada je u Đurđevcu održana 27. državna i svehrvatska smotra Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje.

Među 58 škola i vrtića iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine našla se i naša škola koja ima status međunarodne Eko škole. Predstavili su nas Lucijana, Marin i Neno pod vodstvom učitelja Tomice Jadronje. Štandove su prvenstveno krasili krušni proizvodi i plodovi zemlje iz lokalnog područja. Brojni posjetitelji imali su priliku degustirati kruh i peciva koje su pripremile vrijedne mame, bake, tete i sestre uz pomoć djece. Ova smotra potiče svijest o zdravoj prehrani, ekološkoj poljoprivredi i očuvanju tradicije.