MEĐUNARODNI MJESEC ŠKOLSKIH KNJIŽNICA I MJESEC HRVATSKE KNJIGE
Autor: Željka Ninčević, 30. 10. 2018.

Mjesec listopad je Međunarodni mjesec školskih knjižnica koji već treću godinu za redom obilježavamo sudjelovanjem u međunarodnom projektu Bookmark Exchange ProjectMjesec hrvatske knjige započinje 15. listopada, a traje do 15. studenog. Za sve knjigoljupce, bibliofile i ljubitelje knjižnica ove dvije važne manifestacije se poklapaju, pa smo ih odlučili dostojno obilježiti i u okviru našeg Erasmus + projekta. Osim izrade i razmjene straničnika u tijeku su i ostale zanimljive aktivnosti: kreativna radionica Marshmallow izazov (izrada tornjeva od špageta), kreativna radionica Mislim kreativno (izrada poticajnih plakata), izložba plakata u holu škole, terenska nastava - posjet Gradskoj knjižnici Marka Marulića, glazbeno-scenska prestava u organizaciji Glazbene mladeži te kinoprojekcija u Kinoteci Zlatna vrata. A kako slike govore više od riječi, školska knjižničarka je ukrasila oglasnu ploču slikama sa zanimljivih radionica.