Dječji tjedan
Autor: Željka Ninčević, 9. 10. 2020.

I ove godine u našoj školi obilježili smo Dječji tjedan, koji je znakovito započeo Danom učitelja 5. 10., a traje do 11. 10. Za nas je svaki dan njihov, ali ovaj tjedan je posebno posvećen baš njima. Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci. Svojim programskim sadržajima i akcijama Dječji tjedan svake godine obuhvaća sve više djece i odraslih u gradovima i općinama gdje djeluju osnovna Društva ''Naša djeca''. Moto Dječjeg tjedna je: ''Ljubav djeci prije svega!''

Pedagoginja je s razrednicima i učenicima 1., 4., 5., 6. i 7. razreda odgledala UNICEF-ov video o važnosti ostvarenja dječjih prava sadržanih u Konvenciji o pravima djeteta. Razgovarali smo o dječjim pravima i promišljali o sudbinama djece vršnjaka iz različitih dijelova svijeta. Prvašići su odabrali najdraže dječje pravo, na obitelj i ljubav koje su nacrtali na svojoj ploči u učionici. Učenici četvrtih i petih razreda su kroz edukativnu UNICEF-ovu igricu ''Čovječe, ispravi se!'' naučili više o dječjim pravima, razlici između želja i potreba o Konvenciji te za nagradu, stekli diplome i titulu Pravobranka i Pravobrankice. Učenici 6. i 7. razreda su odgledali i prezentaciju o foto-eseju ''Gdje djeca spavaju'' te tako zavirili u domove djece iz različitih dijelova svijeta. Porazgovarali smo o dječjim pravima, ali i odgovornostima te još jednom osvijestili koliko je važno poštivati sve ljude, bez obzira na različitosti, a posebice one najmanje, najdragocjenije.