Priče iz Vukovara
Autor: Željka Ninčević, 15. 11. 2021.

Ove godine obilježava se 30. godišnjica stradanja Vukovara te će se u Vukovaru i Škabrnji, ali i diljem naše domovine, 18. studenoga 2021. godine obilježiti Dan sjećanja na žrtve Domovinskoga rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. U skladu s Zakonom o proglašenju Vukovara mjestom posebnog domovinskog pijeteta, Vukovar je proglašen mjestom posebnog domovinskog pijeteta i ima posebno važnu ulogu u hrvatskoj povijesti uspostave samostalne, nezavisne, suverene i demokratske države te predstavlja simbol otpora, žrtve, pobjede i zajedništva odnosno obrane državnog suvereniteta i teritorijalnog integriteta Republike Hrvatske u Domovinskom ratu.

Ove posebne dane smo obilježili kazališnom predstavom - monodramom Priče iz Vukovara, u izvedbi glumca HNK Split Pere Eranovića, koja je ujedno i njegovo autorsko djelo. Uz kratke lirske priče legendarnog ratnog izvjestitelja iz Vukovara - Siniše Glavaševića, izmjenjivale su se pjesme i priče o djetinjstvu, ljubavi, životu i prijateljstvu. Učenici su cijelo vrijeme bili aktivno uključeni u samu izvedbu predstave, te su na kraju nagradili glumca ogromnim pljeskom.