Autor: Željka Ninčević, 18. 2. 2022.

Već tradicionalno svake godine obilježavamo Dan ružičastih majica - Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Ružičaste majice su simbol uvažavanja različitosti i vršnjačke potpore kao suprotnost svim oblicima nasilja u školi i izvan nje. Lijepo vrijeme je izmamilo osmijehe naših učenika i pedagoginje Sanje Kuliš, koja im je prethodno održala radionice o nenasilnom rješavanju sukoba.

Iako tijekom cijele školske godine na satovima razredne zajednice, a i kroz nastavu općenito radimo na osvještavanju važnosti tolerancije, prihvaćanja i nenasilja među djecom i mladima, Dan ružičastih majica odlična je prilika da se još jednom skrene pozornost na ovaj problem.