Ekološka akcija u Slatinama
Autor: Željka Ninčević, 7. 3. 2022.

U subotu 5. ožujka 2022. održana je ekološka akcija čišćenja zaraslog puta na potezu Žedno - Slatine u organizaciji Udruge Eko Žedno, slatinske Udruge za zaštitu kulturne i prirodne baštine i DVD-a Slatine. Akciji su prisustvovali i naši učenici - zadrugari, koji su vrijedno pomagali odraslima te uvidjeli važnost brige o okolišu i snagu aktivnih mještana.

- Svrha akcije je čišćenje staza koje su napravili naši preci, a stoje zapuštene i neiskorištene. Danas smo spojili Žedno i Slatine s još jedne strane, ponosno ističu organizatori.

Čistoća Split je pokupila glomazni otpad koji je bio na putu, a učenici su uvidjeli koji sve problemi mogu nastati kad se otpad ne zbrinjava pravilno. Putevi su sve prohodniji, a užitak jutra provedenog u prirodi zasladio je zajednički ručak na Portu. Radujemo se budućim ekološkim akcijama koje ćemo organizirati s lokalnim udrugama.