Međunarodni dan žena
Autor: Željka Ninčević, 8. 3. 2022.

8. ožujak je dan kada se slave društvena, ekonomska, kulturna i politička postignuća žena te se osvještava rodna neravnopravnost prisutna u svim društvima i kulturama. Na satovima Hrvatskog jezika smo uz prezentaciju učili o povijesti obilježavanja Dana žena te smo čitali o poznatim i posebnim ženama kroz povijest i sadašnjost iz djela E. Favilli, F. Cavallo: Priče za laku noć mlade buntovnice. Sve učiteljice su obradovane malim znakom pažnje - cvijećem kako bi im se odalo priznanje za njihov vrijedan rad.

Klikom na sličicu, pogledajte zanimljivu prezentaciju i naučite više o povijesnom kontekstu proslave Dana žena.