Dan očeva i prvi dan proljeća
Autor: Željka Ninčević, 18. 3. 2022.

Obilježili smo danas Dan očeva (obilježava se 19. ožujka) i prisjetili se važnosti očeva u našem odrastanju. Hvala svim tatama na ogromnom strpljenju, ljubavi i svom znanju koje nam prenosite! I drage kćeri i sinovi, nemojte zaboraviti sutra čestitati svim tatama njihov dan.

I prvi dan proljeća nam ove godine pada u nedjelju. Svi smo učili kako proljeće počinje 21. ožujka, pa nas je činjenica da ove godine proljeće zapravo započinje 20. ožujka malo zbunila. Proljeće astronomski započinje na proljetni ekvinocij, ravnodnevnicu, kada su dan i noć jednaki, odnosno kada svijetli dio dana traje 12 sati, jednako kao i tamni dio dana, a to je ove godine 20. ožujka. Bez obzira na datum, svi već osjećamo novi početak, rađanje prirode i uzbuđenje zbog svega dobroga što nas očekuje u razdoblju pred nama.