„Uskršnja košarica“ – humanitarna akcija
Autor: Željka Ninčević, 4. 4. 2022.

U organizaciji naših zadrugara, učenici i njihovi roditelji ove su se godine rado odazvali na još jednu humanitarnu akciju. Humanitarna akcija pod nazivom „Uskršnja košarica“ provodila se u korizmenom vremenu u našoj školi od 16. ožujka do 4. travnja. Ovaj put nas je Caritas splitsko-makarske nadbiskupije zamolio za pomoć u skrbi za potrebite u našoj biskupiji.

Naše „Uskršnje košarice“ su bile napunjene osnovnim živežnim namirnicama kao što su šećer, ulje, sol, mlijeko, pelati, konzervirana hrana i sl., ali i proizvodima poput šampona, sapuna, pasta za zube, deterdženta, toaletnog papira i ostalim higijenskim potrepštinama. Sve prikupljeno namijenjeno je obiteljima slabijeg imovinskog stanja na području naše nadbiskupije i dostavljeno je našem Caritasu. Tako su naši učenici još jednom pokazali da imaju veliko srce brinući se za potrebe drugoga. Hvala svima koji su se odazvali na ovu humanitarnu akciju!