Eko akcija povodom Dana planeta Zemlje
Autor: Željka Ninčević, 23. 4. 2022.

Mještani Slatina, a među njima i naši učenici zadrugari, u subotu 23. travnja, na dan kada osvještavamo važnost očuvanja okoliša i borbe za sadašnjosti i budućnost našeg mjesta, otoka i cijele planete, organizirali su čišćenje slatinske plaže Kave. Akcija je provedena u organizaciji Udruge za zaštitu kulturne i prirodne baštine Slatina te volontera građanske akcije Čisteći medvjedići, a potaknuta je akcijom Večernjeg lista pod nazivom Rezolucija Zemlja, kojom se ukazuje na teme vezane za ekologiju i zaštitu okoliša. Volonteri su se okupili u 9 sati unatoč tmurnom i vjetrovitom vremenu, te s radošću čistili plažu i  šetnicu kroz borovu šumu. Tijekom akcije skupljeno je više od 5 tona smeća uzduž dva kilometra obale.

Boravak na svježem zraku i spoznaja da smo učinili nešto dobro za naše mjesto nam je bila nagrada i poticaj za daljnje djelovanje i suradnju s lokalnim udrugama i građanskim akcijama.