Učim s gospodinom Finom
Autor: Željka Ninčević, 14. 2. 2022.

Od listopada prošle godine pa sve veljače osnovnoškolci i njihovi mentori diljem Republike Hrvatske, a kod nas su to bili naši osmaši sa svojom razrednicom, natjecali su se u velikom edukativnom projektu financijske pismenosti, Učim s gospodinom Finom. To je edukativni je projekt koji je Večernji list u partnerstvu s Udrugom društava za upravljanje mirovinskim fondovima i u ovoj školskoj godini nastavio za učenike osnovnih škola. Uz nositelja projekta, podršku ovom važnom segmentu obrazovanja, financijskoj pismenosti, dali su Ministarstvo obrazovanja i Agencija za odgoj i obrazovanje. Projektu se uključio i UNICEF predstavljajući svoj program ZABUM, te Zagrebačka škola ekonomije i managementa kao stručni edukativni partner. Kroz četiri modula pokušala se podići razina svijesti o važnosti upravljanja financijama, osvijestiti mlade od najranije dobi o važnosti štednje i donošenju pravilnih financijskih odluka za budućnost i mirovinu. Nakon što su odgledali četiri modula, učenici su dobili zahtjevan kreativni zadatak - oživjeti gospodina Fina, glavnu maskotu i lika projekta, a ujedno i prikazati u kreativnom videozapisu kako izgleda njegov život do mirovine. U kreativnom natječaju sudjelovalo je ukupno 222 rada tj. kreativnih videouradaka. Evo i našega.