OBAVIJEST O NABAVI UDŽBENIKA I DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA
Autor: Željka Ninčević, 11. 8. 2022.

Poštovani roditelji,

sukladno Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu ("Narodne novine", broj 116/18) sredstva za nabavu udžbenika za učenike osnovnih škola osiguravaju se u Državnom proračunu.

U članku 16. citiranog Zakona je određeno da osim udžbenika u školi mogu biti u uporabi i drugi obrazovni materijali. Drugi obrazovni materijali uključuju slijedeća nastavna sredstva: radne bilježnice, zbirke zadataka, kutije za tehnički odgoj, likovne mape, atlase i ostala sredstva koja su odabrana za ostvarivanje odgojno-obrazovnih ishoda utvrđenih predmetnim kurikulumom. Grad Split je u Proračunu za 2022. godinu osigurao dio sredstava za sufinanciranje nabavke drugih obrazovnih materijala za učenike 28 splitskih osnovnih škola.

Škola će do početka nastavne godine nabaviti sve potrebne udžbenike i druge obrazovne materijale (osim likovnih mapa) za sve upisane učenike. Nabavka onog dijela drugih obrazovnih materijala koji se ne budu mogli financirati sredstvima iz Proračuna Grada Splita će ići na teret roditelja, o čemu ćete biti pravovremeno obaviješteni.