Tjedan Afrike u našoj školi od 23.05. do 27.05.
Autor: Nataša Trebotić, 30. 5. 2016.

Kroz cijeli tjedan organizirali smo niz aktivnosti:

1. na satovima glazbene kulture učenici su slušali afričku glazbu

2. na satovima likovne kulture oslikavali su afričke maske

3. razrednici i pedagoginja su na satu razrednika prema materijalima UNICEF-a organzirali sat o međuvosinosti, humanitarnom djelovanju, toleranciji

4. na satu informatike učenici 7. i 8. razreda izrađivali su prezentacije na temu Afrike

5. na satu talijanskog jezika učenici 8. razreda su razgovarali o problemima koji tište afričko stanovništvo, o toleranciji između bijelog i crnog stanovništva, kao i o
tzv. fair trade trgovini. Vizija Fair Tradea je svijet u kojem su pravda i održivi razvoj okosnica trgovine, a krajnji cilj je ukidanje siromaštva.

6. U knjižnici su učenici 3. razreda rješavali UNICEF-ovu igru o Konvenciji o pravima djece i pretraživali pojmove vezane za Afriku.

7. Na satu geografije učenici su učili o Africi, strukturi tamošnjeg stanovništva, gospodarstvu i problemu siromaštva.

Dobrodošle su simbolične novčane donacije i skupljanje plastičnih boca. Sva prikupljena sredstva bit će donirana UNICEF-u za projekt ŠKOLE ZA AFRIKU.