Izvannastavne aktivnosti

Radi zadovoljavanja različitih potreba, interesa ili osmišljavanja slobodnog vremena učenika, organiziramo posebne izvannastavne aktivnosti. One su sastavni dio odgojno - obrazovnog rada škole te se njima žele zadovoljiti stvarne potrebe i interesi učenika, proširiti i produbiti njihova znanja, razvijati humaniji odnosi među učenicima, te zbližavati učenike i nastavnike. Izbor aktivnosti prepušten je svakom učeniku prema njegovom vlastitom interesu ili potrebi, a u skladu s mogućnostima škole.

Učenicima naše škole ponuđene su sljedeće izvannastavne aktivnosti:

- Kreativna grupa – za učenike razredne nastave (1 sat tjedno)

- Učenička zadruga „Prizidnica“ - za sve učenike, u okviru koje djeluje Maslinarska sekcija koja brine o masliniku (1,5 sati tjedno), Likovna sekcija koja se osim rada u školskoj zadruzi brine i za vizualni identitet škole (2 sata tjedno), Eko – etno – sekcija u okviru koje se izrađuju prirodni sapuni od maslinovog ulja i ulje gospine trave, Turistička kultura u okviru koje se radi na poboljšanju turističke ponude i očuvanju kulturne baštine te Mali vrtlari koji se brinu o školskom vrtu.

- Kulturno – umjetničko društvo škole – KUD – za sve učenike

- Dramska grupa – za učenike 5. – 8. razreda (1 sat tjedno)

- Novinarska grupa – za učenike 5. – 8. razreda (1 sat tjedno)

- Debatni klub – za učenike 5. – 8. razreda