Pedagoški kutak
ŠKOLE ZA AFRIKU
Autor: Nataša Trebotić, 4. 10. 2016.

"..možda je upravo sada u nekom malom afričkom selu rođeno dijete koje može postati najpoznatiji pisac modernog doba. U selu ne postoji škola pa možda to nikada niko neće otkriti, a dijete će odrasti i nikada neće spoznati sve mogućnosti koje nosi u sebi..."

(iz Vodiča za provedbu aktivnosti Projekta)

I ove školske godine provodimo projekt "Škole za Afriku." Dva osnovna cilja projekta su prikupljanje sredstava za školovanje djece u Africi ali i navikavanje na humano djelovanje. Vrlo važno je i osvještavanje svega ono što imamo a uzimamo zdravo za gotovo (hrana,voda,obitelj, škola, liječnička skrb i sl.).

Na učeničkom vijeću te na satovima razrednika ovaj mjesec  osmišljavamo na koji način bismo mogli ove godine prikupljati sredstva za školovanje djece u afričkoj zemlji Burkini Faso (u prijevodu je to "zemlja poštenih ljudi").