Pedagoški kutak
Od 15.11. do 15.12. BORIMO SE PROTIV OVISNOSTI!
Autor: Nataša Trebotić, 26. 10. 2016.

Bliži se MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI. Razrednici, pedagoginja, svi učenici a osobito učeničko vijeće kroz ovaj mjesec govorit će o borbi protiv ovisnosti. Osobito ćemo se baviti tzv. novim ovisnostima, koje više i nisu tako nove, a to su one o računalnim igricama, društvenim mrežama, virtualnim grupama i sl. Usmjerit ćemo se i na jednu osobitu ovisnost a to je ona o hrani i to posebno upozoravajuću na važnost zdrave prehrane i zajedničkih obroka. Naime, istraživanja su pokazala da značajan broj anoreksične djece nikada nije jeo za zajedničkim obiteljskim stolom. Prikazat ćemo i epizodu edukativne emisije- Društvena mreža o ovisnosti o kocki. Materijal obuhvaća dokumentarni film i razgovor a prikazivan je na hrt 1 i osobito upozorava na važnost prevencije i zdravih roditeljskih stilova koji svaka obitelj mora razvijati. U filmu ćemo čuti i djelovanju policije kao represivnog aparata ali i preventivnog. I u našoj školi  već niz godina upravo policijski djelatnici održavaju radionice u okviru projekta ZDRAV ZA 5. Upozoravaju iz godine u godinu na raznorazne opasnosti i posljedice konzumiranja alkohola i drugih opojnih sredstava. Također, pedagoške radionice u okviru projekta Zanimanje roditelj idu tragom razvijanja  dosljednog odgojnog stila jer bez istog nema razvoja neovisnog djeteta odnosno pojedinca.