Pedagoški kutak
PAZI, KOCKA!
Autor: Nataša Trebotić, 14. 11. 2016.

Povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo organizirala je stručni aktiv za pedagoge. Među ostalim na ovom usavršavanju predstavljena je i brošura o kockanju/klađenju pod nazivom - Pazi, kocka! Nizom zanimljivih primjera i vrlo interesantnim grafičkim uređenjem ova brošura upozorava roditelje, učitelje i učenike na velike opasnosti koje nosi ova skrivena ovisnosti. Naime, kocka nam je predstavljena kao igra (npr. igre na sreću) i to je ono što su psiholozi u više navrata istaknuli kao veliki problem pri samom prepoznavanju ovisničkog ponašanja. Često društvo i mediji pa onda ni obitelji ne shvaćaju ovu ovisnost kao bolest odnosno ovisnost ravnopravnu onoj o alkoholu, drogi ili internetu.