Pedagoški kutak
MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI U 5. RAZREDU
Autor: Nataša Trebotić, 7. 12. 2016.

Razrednik 5. razreda Pero Kurilj održao je radionicu koristeći brošure o ovisnostima, drogama, alkoholu i kocki i klađenju. Poseban naglasak stavljen je na razloge koji mogu dovesti do ovisničkog ponašanja. Pedagoginja je održala radionicu "Kako ojačati samopoštovanje" prema Priručniku zdravstvenog odgoja. Kroz niz pitanja iz priručnika razgovaralo se o tome kako bismo se osjećali da netko odbije naše prijateljstvo i što bismo učinili kad bi nam se to dogodilo. Pedagoginja je naglasila učenicima da bi bilo dobro da  imaju odraslu osobu od povjerenja kojoj će iznijeti svoje probleme kako im se ne bi dogodilo da upadnu u ovisnička ponašanja. Bilo bi lijepo da osim roditelja ta osoba bude i netko od učitelja.