Novosti iz zadruge
Unikatni nakit iz radionice naših likovnjaka
Autor: Željka Ninčević, 8. 5. 2018.

Na likovnoj grupi izrađivali smo nakit uz pomoć plastelina obloženog tekućim staklom. Motivi su bili: Crkva Gospa od Prizidnice, crkva Uznesenja BDM, Slatinska narodna nošnja, orhideja, lavanda, buhač, ružmarin i dr. Izradili smo ih u minijaturnim dimenzijama kako bi figurice mogle stati u silikonske kalupe.

Prvi put se susrećemo sa tekućim staklom i potrebno je biti pažljiv sa ovom smjesom. Zaštitili smo se rukavicama i naočalama kako nam ne bi nadražilo kožu i oči. Pomiješali smo dvije komponente: smola i učvrščivać gdje moramo paziti na točne omjere 2:1 kako bi rad bio prave čvrstoće.

Prvo smo stavljali dio smjese u kalupe, pa figure nakon 45 min i onda ponovo smjesu. Ostavili smo ih 48 sati da se dobro osuše.

Još smo napravili rupice gdje će nam biti alkice za lančiće i naušnice. Izradili smo i privjeske,  prstenje te magnetiće. Ukupno smo napravili 60 - tak radova i svi će biti izloženi na 30. županijskoj smotri UZ (Mall of Split).

Svi ste pozvani da nas posjetite na našem štandu u petak 18. 5. 2018.!