Novosti iz zadruge
Čuvari baštine
Autor: Željka Ninčević, 4. 12. 2020.

Projekt „Čuvari baštine“ namijenjen je potencijalno darovitim učenicima u umjetničkom i humanističkom području, kao i svim učenicima koji su zainteresirani za projektnu nastavu, interdisciplinarni pristup, suradničko, istraživačko i inovativno učenje. Cilj projekta je razvijanje inovativnosti, kreativnosti, kritičkog mišljenja, informacijske i digitalne pismenosti te sposobnosti za istraživački i suradnički rad kroz planiranje, provedbu i prezentaciju projekta u području baštine. Realizacijom ovakve vrste projekata uključene učenike i djelatnike poticalo bi se u izgradnji osobnog, kulturnog i zavičajnog identiteta stvaranjem sadržaja vezanih uz materijalnu i nematerijalnu baštinu, usko vezano uz područje koje ih okružuje te na taj način utjecati na razvoj svijesti o potrebi očuvanja prirodne i kulturne zavičajne baštine. U ovoj školskoj godini izvršen je odabir projekata osnovnih i srednjih škola Splitsko - dalmatinske županije koji će biti financirani s paušalnim iznosom od 5.000,00 kuna po predloženom projektu, a među njima je i naš projekt „Prizidnica srca moga“. Veselimo se novim izazovima!