Svehrvatska smotra Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje 2016. u Stubičkim Toplicama
Autor: Željka Ninčević, 10. 10. 2016.

Na ovogodišnjoj svečanosti Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje, koja se održala u nedjelju 09. listopada u Stubičkim Toplicama, predstavilo se 50 - tak izlagača; međunarodnih eko – škola, vrtića i udruga. Svečanost se odvijala u hotelu „Matija Gubec“ u Stubičkim Toplicama u organizaciji Udruge „Lijepa naša“ pod pokroviteljstvom Hrvatskog Sabora.

Ova je manifestacija, kroz izložbu raznolikih eko plodova zemlje iz svih naših krajeva, te starih pribora i alata za pripremu kruha i obradu zemlje, imala za cilj očuvanje običaja kao dijela nacionalne kulturne baštine, štovanje kruha kao simbola životne snage a posebno je naglasila i važnu duhovnu dimenziju ovog projekta.

Našu školu i naš kraj predstavili su učenici Lucija Vantić, Antonia Rožić i Marin Franić, izloživši zavičajne alate za pripremu hrane, plodove zemlje te kruh i slastice. Dostojanstveno u narodnim nošnjama s transparentom naše škole i županije, sudjelovali su u svečanoj procesiji, te prinijeli darove oltaru na svečanom euharistijskom slavlju.