Pravilnik o načinu provođenja aktivnosti na promicanju spoznaje o štetnosti uporabe duhanskih i srodnih proizvoda na zdravlje
Pravilnik o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje
Pravilnik o postupku unutarnjeg prijavljivanja nepravilnosti
Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi
Pravilnik o izmjeni pravilnika o kriterijima za izricanje pedagoških mjera
Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025.
Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole
BROJ BODOVA potrebnih za upis u 1. upisnom krugu šk. god. 2024./2025.
Naša učenička zadruga osnovana je godine 2000. (iako je postojala i od 1956.-1976., što doznajemo iz školskog Ljetopisa, nakon čega je prekinut njen rad), kada Školski odbor na prijedlog ravnateljice donosi odluku o njenom osnivanju. U rad zadruge uključeni su svi učenici škole, s tim da se učenici prvog razreda tek upoznaju s radom zadruge, a učenici od II. do IV. razreda vrše lakše poslove. Učenici viših razreda vrše sve poslove u masliniku, zajedno sa razrednicima. Slatinjani su uglavnom ribari, pomorci i poljoprivrednici, te su i učenici uvijek bili marljivi u obavljanju praktičnih poslova. Tako su svesrdno pomogli u čišćenju tih prostora, jer iako je škola imala maslinike na korištenje, oni su pun decenij bili zapušteni, a masline obrasle korovom. Prostor maslinika bio je zatrpan glomaznim otpadom i gotovo da stablima nije bio moguć pristup. |
Trebalo je neizmjerno mnogo truda, muke i ustrajnosti da se zadruga ponovno osnuje, da se motiviraju učitelji, učenici i roditelji te da se realizira maslinarska sekcija.
Dvije generacije osmaša, i to šk.god 1998./99. i 1999./2000. ponijele su najveći dio tereta oko čišćenja i uređenja, zajedno sa učiteljima škole.
Rad u Zadruzi djeci pomaže da se pripreme za rad u svojim obiteljskim maslinicima, te da stječu i primjene znanja o zadružnom organiziranju.
Mnogo truda je uloženo da se ostvari prva berba maslina, proizvodnja ulja, naprave etikete za boce s našim uljem, pronađu sponzori za sve te aktivnosti...
Zadruga ima 5 sekcija:
Za sve što planiramo i što bismo željeli učiniti da unaprijedimo rad naših zadrugara, potrebna su znatna materijalna sredstva, a za sve postignuto moramo zahvaliti entuzijazmu učitelja i roditelja, koji ga onda prenose i na djecu.
Zadruga redovito sudjeluje na Smotrama učeničkog zadrugarstva. Tako se svojim proizvodima predstavila na Smotrama u Primoštenu, Kaštel Starom, Biogradu n/m, Filip-Jakovu, Bliznoj, Poreču, Vrgorcu, Kaštel Lukšiću, Trilju, Dubrovniku, Puli, Zagrebu, Vinkovcima, Karlovcu i Splitu.
Voditeljice pojedinih sekcija se stručno usavršavaju radom u radionicama u organizaciji Zajednice tehničke kulture, Agencije za odgoj i obrazovanje i MZOS-a.