Pravilnik o načinu provođenja aktivnosti na promicanju spoznaje o štetnosti uporabe duhanskih i srodnih proizvoda na zdravlje
Pravilnik o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje
Pravilnik o postupku unutarnjeg prijavljivanja nepravilnosti
Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi
Pravilnik o izmjeni pravilnika o kriterijima za izricanje pedagoških mjera
Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025.
Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole
BROJ BODOVA potrebnih za upis u 1. upisnom krugu šk. god. 2024./2025.
TESTIRANJE ZA UPIS U 1. RAZRED
OSNOVNE ŠKOLE
bit će održano
u utorak 23.04.2024. u 10 : 30 sati u Osnovnoj školi „Slatine“
Testiranje će obaviti školski Tim za procjenu psihofizičkog stanja djeteta u kojem su pedagoginja, učiteljica razredne nastave i učiteljica hrvatskog jezika.
Preporuča se da se djecu ne plaši s testiranjem i da im se pozitivno priča o školi. Roditelji koji imaju dodatne nalaze ili potrebu individualnog razgovora mogu se javiti stručnom Timu i prije samog testiranja.
Ukoliko imate dodatna pitanja navratite do škole ili nam se obratite se s povjerenjem na telefonski broj 021/796-420 i 021/891-464 od 8:30 do 13:30 svaki dan.
Napomena:
Ukoliko se još niste prijavili na Terminka za sistematski pregled i procjenu kod školske liječnice molimo da i to obavite.
Hvala na suradnji!
STRUČNA SLUŽBA ŠKOLE
Prijave za upis djeteta u 1. razred osnovne škole traju od 22. veljače do 31. ožujka 2024. godine i podnose ih roditelji preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ .
Prijave za upis djece sa već utvrđenim teškoćama su otvorene od 01. veljače do 31. ožujka 2024.
Uz prijavu za redovan upis u 1. razred osnovne škole, roditelji mogu do 31. ožujka 2024. godine podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole.
Prilikom podnošenja prijave, roditelji mogu izraziti želju za upisom djeteta u drugu školu kojoj dijete ne pripada prema upisnom području, za što trebaju navesti opravdani razlog.
Upute za roditelje su dostupne na javnom sučelju Upisa u osnovne škole pod karticom Korisničke upute na dnu stranice.
Obzirom da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e-Građani, roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal, trebaju se javiti školi, koja će prijavu njihovog djeteta izvršiti umjesto njih.
Za sistematski pregled kod liječnice školske medicine potrebno je rezervirati termin u aplikaciji Terminko na poveznici: https://www.terminko.hr/lokacija/trogir1/sistematski-pregled-prije-upisa-u-prvi-razred-osnovne-kole
O terminima testiranja u školi roditelji će biti na vrijeme obaviješteni.
Kontakti u školi:
021 891 464
021 891 027
E-mail adresa: ured@os-slatine.skole.hr
Stručno povjerenstvo OŠ Slatine
Paljenjem svijeća, molitvom, kreativnim radovima i prigodnim programom obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Učenici razredne nastave ocrtavali su i plastelinom izrađivali vukovarske motive, a učenici od 5. do 8. razreda izrađivali su prigodne plakate kojima smo uredili školski atrij i razrede. Kroz program su nas vodile naše osmašice Matilda i Marina koje su pod mentorstvom učiteljice Jasne Šapine pripremile poučnu prezentaciju. Na kraju smo svi zajedno i zapjevali pjesme Ratnici svjetla i Moja domovina.
Neka ljubav, opraštanje, mir i pogled u ljepšu budućnost budu naše niti vodilje i da se ovakve ratne strahote nikad ne ponove!
A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u Vama. Samo skriven. Grad –to ste Vi
(Siniša Glavašević)
U sklopu STEAMfemme junior projekta ugostili smo predavačicu s Instituta za oceanografiju. Dr.sc. Daria Ezgeta poučila nas je osnovnim postulatima oceanske pismenosti. Učenici su bili jako zainteresirani i željni novih saznanja. Smatramo da obrada ove teme mora postati dio školskih kurikuluma. Primjerice jedan od principa oceanske pismenosti jest da su ocean i ljudi međusobno neraskidivo povezani. Stoga ne bismo smjeli zagađivati more i prekomjernim ribolovom ugrožavati staništa određenih vrsta. Učenike je najviše zainteresiralo promatranje planktona putem mikroskopa, uvećani modeli planktona te proučavanje školjaka. Osobito neobičan im je bio model koji se zove rimska kaciga. Iznenadio ih je podatak da primjerice u kantici s morem ima jako puno životinjskih vrsta. U okviru projekta uskoro idemo i na Kemijsko tehnološki fakultet jer želimo više saznati o procesu desalinizacije. Izvrsna suradnja s kolegicom s Instituta će se sigurno nastaviti.
Dječji tjedan tradicionalno se svake godine obilježava u prvom tjednu listopada. Ove godine Smjernice za obilježavanje ovog važnog tjedna odnose se na realizaciju 17 ciljeva globalnog razvoja UN-a. Tako su učenici 7. razreda s razrednicom i pedagoginjom otišlo do slatinske plaže i prikupljali plastične boce, čepove, limenke, vrećice pa čak i dijelove kanti za otpad. Također, tijekom cijelog tjedna organizirane su radionice u svim razredima na temu dječjih prava, vršnjačkih odnosa i medijacije. Primjerice u 6. razredu učenici su razmišljali o svojim dobrim osobinama te su iscrtali stablo osobnog razvoja. Isto tako prema spomenutim Smjernicama i tzv. STEM aktivnosti značajno doprinose dječjim pravima. Stoga ćemo mi i kroz izvannastavnu aktivnost tijekom cijele školske godine osvještavati teme kolektivne odgovornosti prema prirodi i društvu u cjelini.
Danas smo imali online sastanak u kojem nas je pravobraniteljica za djecu Helenca Pirnat Dragičević upoznala sa svojim radom. Sastanku je prisustvovala i savjetnica pravobraniteljice Ana Pezo te nas je pozvala da dođemo posjetiti njihove urede na Bačvicama u Splitu. U ovom susretu sudjelovala je i Davorka Osmak Franjić, prof. psihologije te naša pedagoginja. Pravobraniteljica nas je podsjetila na naša prava i obveze. Potakla nas je i da sami reagiramo i tražimo ono što nama treba. Više puta je istakla da uz prava imamo i odgovornosti, te smo razgovarali o tome što su naše zadaće kod kuće i u školi. Postavili smo joj niz upita, a osobito joj se svidjelo pitanje koje je najvažnije dječje pravo, te nam je odgovorila da su sva prava jednako važna, da ih ne moramo zaslužiti i da nam rođenjem pripadaju. Razgovarali smo i o Konvenciji o pravima djeteta te o novim zanimanjima poput influencera i youtubera. Istakla je važnost razvijanja kritičkog mišljenja prema medijskim sadržajima. Predstavnik našeg učeničkog vijeća Vice Garić ukratko je prezentirao rad naše škole. Pravobraniteljici se osobito svidjelo što smo istakli posebnosti škole poput sudjelovanja u mnogobrojnim projektima, volonterskim aktivnostima, radu naše zadruge Prizidnica itd.
Pozvala nas je i da se priključimo Mreži mladih savjetnika za djecu (MMS) . Naime, to je stalno savjetodavno i suradničko tijelo koje okuplja djecu i mlade na nacionalnoj razini. MMS se sastoji od 25 članova, djece i mladih u dobi od 12 do 18 godina. Članstvo u mreži (mandat) traje tri godine, no zainteresirani članovi mogu, nakon isteka mandata, ostati suradnici MMS-a i Ureda pravobraniteljice za djecu.
Radujemo se nastavku ove suradnje i nadam se susretu uživo!