Blame it on the Bees

U okviru KA210 – mala školska partnerstva, kao partneri OŠ Nove Jarše iz Slovenije, zajednički smo prijavili projekt „Krive su pčele“. S ponosom možemo objaviti da je CMEPIUS "Center Republike Slovenije za mobilnost in evropske programe izobraževanja in usposabljanja" prihvatio projektnu prijavu i da će sve aktivnosti biti u potpunosti financirane i to u iznosu od 60.000,00 EUR. Predviđeno trajanje projekta je od 01. 09. 2022. do 01. 09. 2024.

Projekt se bavi aktivnostima koje potiču i jačaju ekološku svijest, digitalne i komunikacijske vještine, koje su od izvanredne važnosti za osobni razvoj pojedinca u društvu. Učenici obiju škola sudionica upoznat će se s aktivnostima projekta, razmijenili znanja i iskustva o ekološkim problemima te zaštiti pčela. Učenici OŠ Nove Jarše žive u gradu, a naši učenici u malom mjestu na otoku, te će kroz susrete i suradnju prenijete primjere dobre prakse jedni drugima. Cilj je pružiti im niz novih obrazovnih mogućnosti, ojačati zelene vještine, usmjeriti ih na razvoj digitalnih i komunikacijskih kompetencija. Kod učenika obiju škola također želimo razviti kreativnost, inovativnost, sposobnost preuzimanja razumnog rizika i sposobnost planiranja, organiziranja i vođenja projekata, što će im svakako pomoći u pronalaženju odgovarajućih poslova nakon završene škole. Uz učenike, stručno i tehničko osoblje dviju škola sudionica, u projekt bi posredno bili uključeni i roditelji, mještani lokalne zajednice i lokalni pčelari, kao i šira zainteresirana javnost. U planu su mobilnosti za učenike i učitelje obje škole, izgradnja senzornog puta u obje škole, te kao vrhunac suradnje – zajednički koncerti u Splitu i Ljubljani, kroz koje bi približili široj javnosti problem egzistencije pčela i potakli sve dionike na aktivnije uključivanje u borbu protiv ekoloških i klimatskih promjena u svijetu.