Susret dječjih gradskih vijeća Splita i Solina povodom Dječjeg tjedna
Autor: Željka Ninčević, 6. 10. 2017.

Pod motom „Ljubav djeci prije svega“ Dječji tjedan u Hrvatskoj obilježava se u prvom tjednu mjeseca listopada. Nizom akcija i aktivnosti za djecu i s djecom nastoji se skrenuti pozornost najšire društvene javnosti na položaj djece u društvu. Tim povodom u danas je održan susret dvaju dječjih vijeća gradova susjeda Solina i Splita u splitskoj Gradskoj upravi.

Uz 28 dječjih vijećnika Grada Splita, među kojima je bila i naša Izabella Garić i 21 dječjeg vijećnika Grada Solina, susretu su nazočili i gradonačelnik Splita, Andro Krstulović Opara, njegova zamjenica Jelena Hrgović, gradonačelnik Solina, Dalibor Ninčević te voditeljice dječjih gradskih vijeća Anđelka Visković i Radojka Bućan.

Bila je to prigoda da svi sudionici u otvorenom razgovoru i međusobnom postavljanju pitanja zajedno utvrde probleme, rješenja i svoja viđenja grada – prijatelja djece, a gradonačelnici Splita i Solina, nisu imali lak zadatak, jer su izvještaje o svom radu morali polagati djeci. Pitanja su se nizala jedno za drugim od dječjih igrališta i sigurnosti prometnica oko školskih zgrada, do apartmanizacije centra Splita, sanacije Karepovca pa do nošenja školske torbe i tableta.

Na kraju su dječji vijećnici uz potporu oba gradonačelnika uputili i jasan prijedlog ministrici znanosti i obrazovanja, Blaženki Divjak da žele uvesti digitalizaciju u svojim školama i knjige zamijeniti tabletima.