Solidarnost na djelu
Autor: Željka Ninčević, 1. 12. 2021.

Mjesec koji je iza nas obično donosi studen, kako mu i samo ime kaže, ali u studenom obilježavamo mnogobrojne značajne dane. Neki od njih donose radost i toplinu u srca, a posebice kada mislimo na one najpotrebitije među nama i svojim plemenitim djelima učinimo njihove dane ljepšima i lakšima. U listopadu smo prikupljali dobrovoljne priloge za Županijsku udrugu slijepih Split te smo skupili 350 kn koji su uplaćeni za pomoć slijepim učenicima i studentima. Ovih dana smo završili s prikupljanjem osnovnih prehrambenih i higijenskih proizvoda za najpotrebitije građane u sklopu humanitarne akcije Crvenog križa Split – Vaš dar za pravu stvar. Djelatnici Crvenog križa su odnijeli naše donacije koje će biti podijeljene socijalno ugroženim sugrađanima. Kao znak zahvalnosti, dobili smo i prigodne poklone. I nadalje ćemo sudjelovati u humanitarnim akcijama te na taj način poticati djecu na humanost, empatiju i solidarnost.