Nagrade na Festivalu izvrsnosti
Autor: Željka Ninčević, 6. 6. 2022.

Centar izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije ove je godine organizirao prvi Festival izvrsnosti, jedinstveni događaj koji se 2. i 3. lipnja održao u predivnom i jedinstvenom ambijentu, u amfiteatru antičke Salone. Polaznici programa Centra izvrsnosti imali su priliku okupljenima predstaviti svoja iskustva i projekte koje su proveli u ovoj školskoj godini. Obje večeri našu školu je predstavila Učenička zadruga Prizidnica na sajmu učeničkih proizvoda. Napomenimo kako su upravo oni osvojili prvo mjesto na Županijskoj smotri učeničkih zadruga Splitsko-dalmatinske županije te će naši vrijedni učenici zadrugari s voditeljicom Gordanom Kelavom sudjelovati i na 34. Državnoj smotri zadrugara.

Druge večeri Festivala izvrsnosti, na kojoj se predstavljalo 16 učeničkih timova Centra izvrsnosti multimedije i jezika, naša je škola predstavljala projekt Glas iz Slatina daleko se čuje. Voditeljica projekta je naša nastavnica Hrvatskog jezika Marina Ležaja, a koordinatorica knjižničarka Tea Radić. Dok su se naši učenici vraćali s ekskurzije, Salonom je odjekivalo ime Osnovne škole Slatine. Naime, osvojili smo čak tri nagrade: Oscar izvrsnosti portala Libar za objave i praćenja, Oscar izvrsnosti za najbolji podcast i Oscar izvrsnosti za najbolji projekt osnovnih škola.

Velika čast i veliko priznanje za našu malu školu!

Zahvaljujemo Centru izvrsnosti što su prepoznali naš rad, svim učenicima koji su sudjelovali u projektu, roditeljima na podršci i svima ostalima koji su doprinijeli ovom posebnom projektu. Nastavljamo s podcastima i izvještajima iz našeg malog mjesta te se nadamo da će naš dobar glas doprijeti jako daleko.