Dječji tjedan u našoj školi
Autor: Željka Ninčević, 6. 10. 2023.

Dječji tjedan tradicionalno svake godine obilježavamo u prvom tjednu listopada. Ovogodišnje Smjernice se odnose na realizaciju 17 ciljeva globalnog razvoja UN-a. Zato su učenici 7. razreda s razrednicom i pedagoginjom otišli do slatinske plaže i prikupljali plastične boce, čepove, limenke, vrećice pa čak i dijelove kanti za otpad. Također, tijekom cijelog tjedna organizirane su radionice u svim razredima na temu dječjih prava, vršnjačkih odnosa i medijacije. Primjerice u 6. razredu učenici su razmišljali o svojim dobrim osobinama te su iscrtali stablo osobnog razvoja.

Prema već spomenutim Smjernicama i STEM aktivnosti značajno doprinose dječjim pravima. Stoga ćemo kroz istoimenu izvannastavnu aktivnost tijekom cijele školske godine osvještavati teme kolektivne odgovornosti prema prirodi i društvu u cjelini.💪🧒