Smoje je naš!
Autor: Tea Radić, 11. 2. 2023.

11.2.2023. smo u Parku Miljenka Smoje u našim Slatinama prisustvovali manifestaciji „Smoje je naš“. Povod je 100. obljetnica rođenja Miljenka Smoje, a Grad Split je 2023. godinu proglasio Smojinom godinom. Uživali smo slušajući našu mještanku Vanju Škrobicu kako čita Smojinu kolumnu o slatinskim mlikaricama.

Poslušali smo i priče Smojinog dugogodišnjeg prijatelje, poznatog fotoreportera, Feđe Klarića, s kojim je naša CIMAJ ekipa napravila intervju Pogledali smo „Monolog doktora Luigia“ u izvedbi glumca Zdravka Vukelića a i našeg slatinskog Cervantesa, Josipa Vantića, Vickovog tatu. Divno je zapjevala Ana Opačak, i uz lokalne delicije, druženje u „našem  malom mistu“ je potrajalo do kasno poslijepodne.