Projektni dan - Dan planeta Zemlje
Autor: Tea Radić, 21. 4. 2023.

Projektni dan posvećen obilježavanju Dana planete Zemlje održan je u našoj maloj školi u petak 21. travnja 2023. godine s ciljem podizanja svijesti o važnosti zaštite okoliša i promicanja ekološke svijesti među učenicima i lokalnom zajednicom. Više o svim školskim aktivnostima možete pročitati klikom na poveznicu.

Dio učenika zadrugara: Marina Andrijolić, Matilda Klaus, Filip Škrobica, Roko Vantić, Sara Jerković i Ana Ćatipović s ravnateljicom Željkom Ninčević i knjižničarkom Teom Radić su imali posebnu priliku sudjelovati u izvanškolskoj aktivnosti u Splitu na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu. Nakon radionice na fakultetu, posjetili smo tvornicu čokolade Nadalina u Splitu, gdje nas je ugostio vlasnik tvrtke, Marinko Biškić. Tamo smo se upoznali s magičnim procesom proizvodnje čokolade, od sirovih sastojaka do gotovih proizvoda.