📖 UČENICI PREDLAŽU 📚
Autor: Tea Radić, 4. 7. 2023.

Naši učenici su nakon aktivne školske godine zaslužili ljetni odmor. 🙌 Uz kupanje i odmor, ipak će pronaći vremena za ljetno štivo, a evo koje knjige predlažu svojim vršnjacima. 👇

👉 Od klasika predlažu zabavnu i pametnu 𝐌𝐚𝐭𝐢𝐥𝐝𝐮, autora Roalda Dahla.

👉 Za one koji vole knjige s malo teksta 😃 tu je legendarni grafički roman 𝐆𝐫𝐞𝐠𝐨𝐯 𝐝𝐧𝐞𝐯𝐧𝐢𝐤, autora Jeffa Kinneya.

👉 Ako se želite nasmijati toplom pričom, preporučuju urnebesno zabavni roman Cresside Cowell, 𝐊𝐚𝐤𝐨 𝐢𝐳𝐝𝐫𝐞𝐬𝐢𝐫𝐚𝐭𝐢 𝐳𝐦𝐚𝐣𝐚.

👉 Nezaobilazno ljetno štivo su 𝐍𝐨𝐯𝐢 𝐣𝐚𝐝𝐢 𝐀𝐝𝐫𝐢𝐚𝐧𝐚 𝐌𝐨𝐥𝐞𝐚, autorice Sue Townsend i 𝐓𝐚𝐣𝐧𝐢 𝐥𝐞𝐤𝐬𝐢𝐤𝐨𝐧, Želimira Hercigonje.

👉 I za kraj, učenici preporučuju dirljivu priču 𝐃𝐣𝐞𝐯𝐨𝐣𝐜̌𝐢𝐜𝐚 𝐤𝐨𝐣𝐚 𝐣𝐞 𝐩𝐫𝐞𝐬𝐤𝐨𝐜̌𝐢𝐥𝐚 𝐧𝐞𝐛𝐞𝐬𝐚, Zorana Pongrašića koji u svom romanu s velikim razumijevanjem govori o izazovima  odrastanja jedne Marine.

Neka vam ljeto prođe u odmoru i kupanju, ali i istraživanju uzbudljivih knjiga koje će vas odvesti u zanimljive pustolovine. 😎