« Travanj 2024 »

Pokladni utorak
Autor: Marina Ležaja, 28. 2. 2017.

Sutra maske padaju, no danas smo se zabavili i proveselili jer je danas zadnji dan karnevala – Pokladni utorak. U školu su došli likovi iz filmova, bilo je strašnih i veselih maski, mališi su bili kauboji i strašila, našla se i pokoja životinja, posjetitelji iz Japana, bilo je i vojnika, a nastava je bila sve samo ne obična. Čak su i učitelji uhvatili korak s vremenom pa su postali emotikoni.

Točno u podne nas je pozdravila Josipa Baras iz 5. razreda  i pozvala da prošetamo mjestom da nas vide mještani i da i njih inspiriramo na neku posebnu masku. Žiri je pomno promatrao maske i na kraju donio niz priznanja: najstrašnija maska je pripala Lucijani Vantić iz 6. razreda, najveselije maske su imale Mia Vakante i Nina Ljubica iz 8. razreda, najbolja skupna maska je otišla u ruke Ivana Perića i Ante Fidlera iz 8. razreda, najmaštovitiju masku je imala Darija Škrobica iz 7. razreda, a naj gost nam je bio maleni Frane Nakir. Nagrade za ekipne maske su dobili kauboji iz 1. i 3. razreda  te  strašila iz 2. i 4. razreda.  Treće  mjesto za najbolju masku pripalo je Duji Miši iz 5. razreda koji je bio kokica, drugo mjesto je osvojio originalni Marin Franić iz 6. razreda koji se obukao u djeda, a najboljom maskom je proglašen Mateo Miše iz 8. razreda. On si je dao truda i utjelovio Jokera iz filma Odred otpisanih. Nagradili smo i ravnateljicu Željku Ninčević za izradu emotikona za učitelje te je dobila priznanje za najkreativniju masku. Na kraju smo se osladili tradicionalnim krafnama.

Emma Uvalić iz 6. razreda  je pročitala optužnicu za Krnju koji je ove godine predstavljao nastavne predmete i bio je kriv za sve školske nedaće. Nije, stoga, bilo druge no da ga spalimo i time uništimo sve loše što vezujemo uz pojam škole.

Do kraja dana samo zadržali veselo raspoloženje, jer kad ćemo sve shvatiti kao šalu, ako ne danas?