« Svibanj 2024 »

Obavijest za roditelje učenika od 1. do 4. razreda!
Autor: Željka Ninčević, 4. 5. 2020.

Od 11. svibnja za učenike od 1. do 4. razreda, ukoliko postoji potreba, će biti organiziran mješoviti model nastave – kombinacija nastave posredstvom informacijsko-komunikacijskih tehnologija i nastava uživo u učionici, a svi učenici će imati neke elemente nastave na daljinu.

Budući da boravak u školi potencijalno može predstavljati veći rizik za zarazu djece s COVID-19 nego je to obiteljski dom, roditelji su dužni pažljivo pročitati Upute HZJZ-a kako bi uočili koji učenici ne smiju u školu te za koje se kategorije ne preporuča dolazak u školu u ovoj fazi. Ukoliko imaju dvojbi, roditelji trebaju kontaktirati nadležnog obiteljskog liječnika. Sukladno Uputi HZJZ, roditelji učenika imaju mogućnost izbora da njihova djeca kompletnu nastavu prate kao nastavu na daljinu, putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice.

Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 HZJZ – preuzmi dokument

U slučaju da dijete, prema uputama HZJZ, ispunjava uvjete za dolazak na nastavu u školu, oba roditelja trebaju potpisati pisanu Izjavu u kojoj jamče da su ispunjeni svi navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu. Roditelji čije dijete ispunjava propisane uvjete i koji su se odlučili da njihovo dijete od 11. svibnja pohađa nastavu u školi dužni su potpisanu izjavu predati u Školu najkasnije do četvrtka 7. svibnja 2020.

Izjava roditelja – preuzmi dokument

Za učenike koji će dolaziti u školu, prema uputama HZJZ su donesene epidemiološke mjere, koje treba pažljivo proučiti i pridržavati ih se.

Epidemiološke mjere u školi – preuzmi dokument

Nastava za djecu koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice, odnosno virtualno. Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno za sve. Ova faza će trajati dva tjedna, te očekujemo daljnje upute i preporuke HZJZ kao i MZO-a.

Više informacija potražite na stranicama Škole za život gdje su objavljene i Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave.