« Ožujak 2024 »

POKLADNI UTORAK
Autor: Marina Ležaja, 9. 2. 2016.

I ove su godine školskim hodnicima i učionicima šetali neobični, osebujni likovi. Izmiješale su se osobe iz svakodnevnog života s likovima iz crtića, bajki i fantazija. Upoznali smo razna zanimanja od kojih izdvajamo kuhare, mehaničare i jednu posebnu liječnicu.  Otišli smo u prošlost, na Divlji zapad, u lude 70-te i nezaboravne 80-te, slušali rock i pokušavali ostaviti što bolji dojam na naš žiri. Bilo je i strašnih maski, a posebno nam je drago što se pazilo na svaki detalj.

Uz zvuk navijačkog bubnja prošetali smo Slatinama kako bismo pozvali sve mještane da se danas maskiraju i zabave. U školskom smo dvorištu podijelili nagrade za najbolje maske: nagrada za najveseliju masku je pripala Marinu Franiću iz 5. r., najmaštovitije se maskirala Nina Ljubica iz 7. r., najstrašniji je bio Igor Pavić iz 8. r., najkretivnije su se obukli petaši, najsmješniji je bio mali Gargamel odnosno  učenik  1. r. Frane Škrobica. Druga mjesto za najbolju ekipnu maska osvojili su Štrumpfovi, a prvi su bili kuhari iz popularnog  Tv- showa 3,2,1 Kuhaj. Treće mjesto za najbolju pojedinačnu masku pripalo je Mateu Miši, drugo  Miji Vakante, a sve prisutne je oduševio Ilija Nakir svojom maskom te je zasluženo dobio nagradu: prvo mjesto za najbolju pojedinačnu masku.

Pročitali smo i prigodnu optužnicu Krnji. Ove godine Krnjo je bio veliki komarac koji je zahvaljujući toploj zimi preživio i sad nam ometa san. Uspjeli smo ga i spaliti, a usput se i zasladiti tradicionalom karnevalskom poslasticom – krafnama.

Jedva čekamo dogodine vidjeti što sve mogu naše školske maškare.