« Svibanj 2024 »

Mjesec sigurnosti na internetu
Autor: Željka Ninčević, 9. 2. 2023.

7. veljače obilježava se Dan sigurnijeg interneta. Stoga smo na satovima razrednika sudjelovali u radionicama školskog preventivnog programa. Razgovarali smo o snapchatu, instragramu, kockanju na internetu, cyberbullyingu, o ovisnostima o računalnim igricama i sl. Analizirali smo i naše ponašanje na internetu i načine kako se zaštititi u svijetu mobilnih uređaja.

Dodatno smo se upoznali i sa aplikacijom Susretnica koja nas je oduševila! Naime, aplikacija je osmišljena kako bi se podigla svijest o važnosti ispravnog pristupanja osobama s različitim tipovima invaliditeta. Avatar Ana i Marko vode nas putem jače integracije svih članova društva.

Možemo zaključiti da zapravo nikad nije dovoljno razgovora o odgovornom korištenju interneta. Svijet interneta je vrlo promjenjiv i složen, ali je i dio naše svakodnevice te smo dužni kontinuirano raditi na ovoj problematici. Ove teme nastavit ćemo obrađivati kroz cijelu veljaču okviru Mjeseca sigurnosti na internetu. Za kraj slijedi par izreka koje nam mogu biti podsjetnik za pravilno ponašanje u svijetu tehnologije:

„Nemoj nikad davat svoje puno ime da se zločesti ljudi ne okoriste se njime.“

"Pamet u glavu, pamet u prste, na internetu imaj stavove čvrste.“