Pedagoški kutak
SMOTRA PREVENTIVNIH PROGRAMA
Autor: Nataša Trebotić, 16. 5. 2017.

15. svibnja u prekrasnom ambijentu Muzeja hrvatskih areoholoških spomenika  u Splitu  otvorena je smotra preventivnih programa.Smotra je organizirana u suradnji Agencije za odgoj i obrazovanje i Ureda državne uprave u Splitu.

Naš plakat prikazuje važnost suradnje na preventivnom djelovanje kako u radu s roditeljima tako i u radu s djecom i učiteljima, a isto tako i ništa manje važnu suradnju s humanitarnim udrugama, mjesnom zajednicom i sl.

Prvi dan smotre o važnosti sveobuhvatnog preventivnog djelovanja govorile su voditeljice županijskih aktiva za osnovne i srednje škole predstavnici PU splitsko-dalmatinske županije, predstavnik Udruge Most, predstavnica Nastavnog zavoda za javno zdravstvo i drugi stručnjaci. Potom su uslijedile primjeri i prezentacije dobre prakse.
Plakati kako predškolkih ustanova, osnovnih škola i srednjih škola  izloženi su  u zasebnoj prostoriji  gdje će ih posjetiitelji Muzeja moći vidjeti sve do kraja tjedna.