Pedagoški kutak
Autor: Nataša Trebotić, 28. 2. 2018.

Danas smo na poseban način obilježili Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Svi smo se obukli u ružičasto i fotografirali kao znak podrške nenasilnom ponašanju. Na prevenciji nasilnog ponašanja u našoj školi se radi redovito sa svim subjektima odgojno - obrazovnog procesa (tzv. pedagoški trokut roditelj-škola-dijete). Svako ruganje i napadanje smatra se suptilnim oblikom zlostavljanja koje katkad ostavlja posljedice gore od udaraca. Uz niz radionica s učenicima na satu razrednika, od 2011. godine provode se i pedagoške radionice za roditelje.

Ukoliko vi kao roditelj posumnjate da je vaše dijete žrtva nasilja, ali i ukoliko je i samo nasilno prema drugoj djeci, obvezno o tome obavijestite razrednika, ravnatelja i stručnu službu Škole kako bi mogli pravovremeno djelovati u najboljem interesu svih učenika.