Pedagoški kutak
II. sjednica Dječjeg gradskog vijeća Grada Splita
Autor: Željka Ninčević, 27. 3. 2019.

Danas je u velikoj vijećnici održana II. sjednica Dječjeg gradskog vijeća Grada Splita na kojoj su dječji vijećnici odradili dvije točke dnevnog reda: Projekt „Moj NAJ-PR“ i raspoređivanje sredstava Dječjeg gradskog vijeća.

U prvom dijelu sjednice svi dječji vijećnici su pojedinačno prezentirali aktivnosti koje su u prethodna tri mjeseca proveli u svojim školama u okviru provedbe projekta „Moj NAJ-PR“,  koji za cilj ima raspravu o aktualnim temama odrastanja te kvalitetnu suradnju s roditeljima i poticanje NAJboljeg Pozitivnog Roditeljstva. Moto projekta su odabrali dječji vijećnici i glasi: „Djeca su odraz svojih roditelja, oni nam trebaju biti primjer“. Naša predstavnica u Dječjem gradskom vijeću, Paula Baras prezentirala je dva školska projekta: Pjat pun jubavi i zdravja te projekt pedagoških radionica - „Zanimanje roditelj.“ Učenica je bila uključena u projekt radionica tako što je nacrtala emocije te su njeni crteži prikazani u prezentaciji, na plakatu i korišteni u radionicama. Njen talent za likovnost došao je do izražaja i lanjske godine kada je za prijateljicu iz Njemačke nacrtala niz od devet osjećaja i time sudjelovala u kreiranju dječjeg rječnika.

Nakon odrađenih prezentacija dječji vijećnici su bodovanjem utvrdili finaliste projekta: OŠ Blatine Škrape, OŠ Kman-Kocunar i OŠ Sućidar. „Posebnost je ovog projekta u tome što su, po prvi puta u provedbu projekta Dječjeg gradskog vijeća uključeni roditelji učenika splitskih osnovnih škola.“ istaknula je Anđelka Visković.